Cooper Discoverer STT PRO P.O.R. – padangos išbandytos Dakare!

Sausį vykusiame „Dakaro“ maratone lietuviškų akcentų buvo daugiau nei bet kada anksčiau. Prie saujelės mūsiškius sportininkus ne „nuoširdžiausiais linkėjimais“, o realiais darbais ar finansais remiančių kompanijų prisijungė ir padangų verslo profesionalai - Lipeikio įmonė „Egzotika“. Neseniai su didžiuoju automobilių sportu atsisveikinęs šios įmonės vadovas Rokas Lipeikis pasiūlė išspręsti antrą kartą ištvermės lenktynėse startavusio Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno visureigio apavo problemą – Prienuose sukonstruotas bolidas naudojo „Egzotikos“ importuojamas „Cooper Tires“ padangas „Discoverer STT PRO P.O.R.“.

„Žinoma, reikia ir gebėjimo „dirbti“ purve, ir sukibimo važiuojant sąlyginai tvirta danga, tačiau  svarbiausias „Dakare“ padangoms keliamas reikalavimas – atsparumas itin agresyvios aplinkos poveikiui. Jos turi atlaikyti smūgius į akmenis, dideles apkrovas ir sugebėti susidoroti su skirtingomis bekelės sąlygomis važiuojant dideliu greičiu ilgus atstumus – nuo uolėtų kalnų iki dykumų smėlio. Prakirtus ratą beveik visuomet sugaištama kur kas daugiau laiko, negu įmanoma laimėti greičio ruože lekiant rizikingiausiu įmanomu režimu. Kitaip tariant, jei ratų nereikia keisti už bivako ribų, galima pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Dar nežinodami su kokiomis padangomis važiuosime būsimame „Dakare“, bendravome su vienu šio maratono senbuvių, ispanu Xavier Foj (2016-ųjų sausį jis dalyvavo jau 26 „Dakare“). „Cooper Tire Europe 4x4“ ambasadoriumi Senajame žemyne tituluojamas sportininkas patikino, kad per 8 pastaruosius metus trasoje nė karto neturėjo problemų dėl pradurtos padangos! Tai tikrai iškalbingas faktas“, – pasakojo S. Jurgelėnas.

Ekipažo mechanikų komandos vadovas Darius Biesevičius savo ruožtu teigė, kad panagrinėjęs „Discoverer STT PRO“ padangų technines charakteristikas ir kitų komandų (šias padangas naudoja „Toyota Overdrive“), naudojusių amerikietiškas padangas, atsiliepimus, gavo daug optimistiškai nuteikusios informacijos.

„Padangų specialistai tikina, kad „Cooper“ produktai palyginamuosiuose bandymuose demonstruoja identiškas savybes, kaip ir bekelės lenktynėse itin gerai vertinamos „Michelin Latitude C“. Tam tikromis aplinkybėmis, kurias sportininkai paprastai vertina kaip „sudėtingas“, jos netgi turi pranašumą. Tarkim kai startuoti reikia lietaus permerktoje trasoje „Discoverer STT PRO“ protektorius labai gerai valosi ir užtikrina geresnį sukibimą. Galbūt jos šiek tiek nusileidžia greituose, klasikinį ralį primenančiuose etapuose, tačiau mūsų visureigis neturi tokio galingo variklio, kad galėtų varžytis su „Peugeot“ ar „Mini“, todėl ši problema natūraliai nėra svarbi. Mūsų greičiui to visiškai pakanka“, – vertino D. Biesevičius.

Kokie dažniausi padangų pažeidimai stabdo sportininkus „Dakare“? Pasak lietuviškų komandų, pati pavojingiausia situacija – ant smulkiais sluoksniais suskeldėjusios uolienos šonu slystantis automobilis. „Priešnuodžių“ tokiems dalykams tiesiog nėra, todėl viskas priklauso nuo piloto, sugebančio arba nesugebančio greitai identifikuoti pavojingas kelio atkarpas ir atitinkamai koreguojančio vairavimo stilių.

Su V. Žalos ir S. Jurgelėno komandos techninės pagalbos sunkvežimiu į Pietų Ameriką išplaukė  20 atsarginių „Discoverer STT PRO“ padangų.

Komandos palydėtuvėse dalyvavęs „Egzotikos“ didmeninės prekybos vadovas Žilvinas Žeromskas patikino, kad prieš „Dakaro egzaminą“ jautėsi visiškai ramus. 

„Prieš nuspręsdami siūlyti savo pagalbą Vaidui ir Sauliui, mes patys atidžiai išstudijavome „Discoverer STT PRO“ padangų eksploatavimo patirtį ir šios padangos savybes. Kalbos apie jų „nemirtingumą“ nėra laužtos iš piršto – viskas nesunkiai paaiškinama konstrukciniais ypatumais. Jų kordai yra perpinti įstrižai, todėl suformuojamas itin tankus tinkliukas, kurį pradurti gerokai sunkiau. „Cooper“ inžinierių patentuotas triukas - trijų sluoksnių karkaso konstrukcija „3-Ply Armor-Tek3“ suteikia iki 50 proc. geresnę apsaugą nuo padangos pažeidimų nei standartinės 2 sluoksnių padangos“, – teigė Ž. Žeromskas.

R. Gabartas, N40 vyrų autoklubas

Jūsų krepšelyje yra 0 prekė(-ės)
Viso prekių: 0
Sutaupote: 0 €
Viso mokėti: 0 €
ROADSTONE
COOPER
KENDA
BRIDGESTONE
MICHELIN
STARFIRE
STARMAXX
MARANGONI
FIRESTONE
DAYTON
MENTOR
KLEBER
PETLAS
KETER
ACHILLES
BFGOODRICH
TIGAR
MAXXIS
KORMORAN
GOODRIDE
PIRELLI
NOKIAN
CONTINENTAL
DUNLOP
GOODYEAR
FULDA
HERCULES
GISLAVED
UNIROYAL
FALKEN
TRAYAL
TOYO
VREDESTEIN
SUMITOMO
YOKOHAMA
MATADOR
SAVA
FEDERAL
INTERSTATE
JINYU
LEAO
 
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Alytus Telšiai Mažeikiai Utena